Kanalizace

Kanalizace-informace  

4)Vážení a milí Kratochviláci,

Posílám rekapitulaci postupu zhotovení domovních přípojek na splaškovou kanalizaci v obci Kratochvilka.

Jedná se o 3 části – 1. projekt – 2. veřejná část – 3. soukromá část

V roce 2020 bylo u projekční kanceláře pana Jiřího Švestky objednáno cca 200 projektů jednak na obytné domy a jednak na pozemky u níž lze očekávat výstavbu v budoucnosti. Každý majitel, vyplnil objednávku, plnou moc a složil zálohu 2.500 Kč. Po předání vyhotoveného projektu na Obecní úřad bylo projekční kanceláři vyplaceno 2.000 Kč za projekt jako příspěvek našim občanům od obce. Hotové projekty byly předány na stavební odbor Městského úřadu Rosice k vydání územních souhlasů. Po obdržení projektu s kulatým razítkem, zaplatí každý objednatel projekční kanceláři pana Švestky 1.000 Kč za inženýrskou činnost a 500 Kč správní poplatek. Na základě těchto projektů provádí zhotovitel stavby Technické služby Oslavany vysazení odbočky domovní přípojky na hlavním řádu a kde to jde, začne i provádět veřejnou část domovní přípojky. Ta začíná odbočkou na hlavním řádu a končí revizní šachtou WAVIN na pozemku objednatele. Z této veřejné části si platí každý majitel pouze revizní šachtu, pokud je umístěna bezprostředně na hranicích pozemku. Pokud chce mít revizní šachtu někde jinde, končí veřejná část záslepkou potrubí na hranicích pozemku. Kontrolní šachtu WAVIN si může každý zakoupit u zhotovitele stavby za nabízené ceny, nebo si ji obstarat sám. Soukromou část domovní přípojky, tj. od revizní šachty do vývodu z nemovitosti, lze provádět až po kolaudaci celé splaškové kanalizace a záleží na každém majiteli, jaký zvolí postup. Může se individuálně domluvit se zhotovitelem stavby takzvaně na klíč – cena materiálu dle nabídky + cena práce, která je odvislá od délky, hloubky a složení podloží. Nebo si můžete tyto práce zajistit dle svého vlastního uvážení a svých možností.  WAVIN - WAVIN VÝROBCE - WAVIN SESTAVA- WAVIN CENA

Děkuji za spolupráci jsme připraveni řešit Vaše případné připomínky.

Ing. František Malý, starosta

3 2 znaceni II. etapa a

3 3 znaceni II. etapa b

 

 

 

 

 

 

3)Ve čtvrtek 4. března 2021 v 6 hodin ráno budou přemístěny autobusové zastávky zhruba o 200 metrů směrem k Babicím a tím bude zahájena II. etapa budování kanalizace ve státní silnici. Dopravní značení v PDF.

Doprava bude řízena semafory.

Starosta

 

1 cisla popisna

2)Vážení a milí Kratochviláci,
tímto týdnem začínají práce na trase "B" v jednosměrce.
Vyžádalo si to úpravu dopravního značení a bude dobré komunikovat s pracovníky stavby, aby jste měli jistotu, že Váš automobil nezůstane "odříznut od světa".
Možná bude vhodné v určitých etapách parkovat raději na chodníku. Jednak se budou opravovat po instalaci optické sítě a jednak bude lepší, když stavební stroje budou jezdit po silnici, než aby objížděli parkující osobní auta po chodníku. ????
Prosím Vás o jistou toleranci, protože tyto práce se udělat musí ????

 1)Poprosím dle předchozí dohody o oznámení občanům o uzávěře místní komunikace v obci na stoce B1, tj. od č.p.151 po č.p.89

Dle vyřízeného dopravního značení bude v tomto rozsahu ulice uzavřena. ( po dohodě se stavbou vjezd možný)
Osazování značení proběhne ve středu 20.1.2021. Situace dopravního značení.
Kavulok Karel
Technické služby CZ s.r.o.
Tel. 601129747

 
Kalendář akcí
červen 2021
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
FACEBOOK

MOBILNÍ ROZHLAS


MR Reg

GEOPORTÁL

BANNER2 

VYHLEDÁVÁNÍ V OBSAHU
VYHLEDÁVÁNÍ FIREM
KTS Ekologie s.r.o. – zajištění svozu a likvidace odpadů ve vaší obci

Rosicko banner 115x70 01

PARTNERSKÉ ODKAZY

Seznam partnerských odkazů mKAHAN   Jupigo 1

 

KralovstviKomety logo