Kroužek Kratec

balonPojeďte s námi za balony do Brna!!!

V pondělí 29.10. (den, kdy jsou ve škole prázdniny) míříme s dětmi z kroužku Kratec na prohlídku do „továrny“, kde se vyrábí horkovzdušné balony. Věříme, že by tato akce mohla nalákat kromě dalších dětí i dospělé, a proto neváhejte a přidejte se k nám. Z Kratochvilky budeme vyrážet ráno kolem osmé hodiny, návrat plánujeme na odpoledne (přesný program ještě ladíme).

Pokud s námi chcete jet nebo s námi poslat na výlet své děti (spodní věková hranice 6 let), přihlaste se do 20.10. Martinovi nebo Alici Vašákovým (č.p.113, další kontakty viz odrážka Kroužek Kratec).

Podrobnosti k akci pak zašleme cca týden předem všem přihlášeným. Těšíme se naviděnou. MAV

 

   Uskutečněné akce Kroužku Kratec  

fotogalerie Výlet do Lednice  2017  
fotogalerie Koniklece a Anthtopos 2017  
fotogalerie Moravský kras  
fotogalerie Rybičkova skála a rozhledna na Hlíně  
  fotogalerie Deskové hry 2016  
  fotogalerie Planetárium + 5D kino  
fotogalerie Vidapark 2015   
 

 Kroužek Kratec

Kratec je kroužek, který jsme vymysleli pro zvídavé kratochvilské děti. Pro ty, které rády poznávají nové věci.
Kratec vlastně ani není klasický kroužek. Nemá pravidelné schůzky, nemá pevný počet členů a ani zaměření není jednoznačné. Snad „poznávací“. Jednou za čas obešleme skalní příznivce, že jsme vymysleli nějakou akci. Přidat se k nám ale může vždycky kdokoliv. I dospělí. A protože se pokaždé našli zájemci, tak vyrážíme za poznáním čím dál častěji. Začali jsme loni návštěvou brněnského Vidaparku, letos bylo první akcí Odpoledne deskových her v sále. Pak jsme byli v Planetáriu a 5D kině a naposledy jsme vyrazili do přírody okolo Kratochvilky. Ve Zpravodajích je pokaždé i malý podrobnější článek. Ještě chystáme dvoudeňák s přespáním v přírodě, hledání pokladů, návštěvu JE Dukovany a jejího okolí. Pak se uvidí. A sem přidáváme pár fotek z akcí, které již proběhly.
Pokud chcete být informovaní o dalších akcích Kratecu, pošlete nám na sebe kontakt (mail + telefon). Jen upozorňujeme, že spodní věková hranice je 6 let. Na menší děti si netroufáme. 
Martin Vašák, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Alice Vašáková, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Kratec Lednice

 

Kratec Hlina 2016Výlet k Rybičkové skále a na Hlínu

V sobotu 21.5. jsme vyrazili na výlet přes sad na Rybičkovou skálu a na rozhlednu na Hlíně. První část cesty nás doprovázel Karel Hurt. Obdivuji, jak dokáže rozpoznávat ptactvo podle zpěvu. Viděli a slyšeli jsme díky němu mladé sýkorky modřinky, žlunu, hrdličku divokou, pěnici… Na Rybičkové skále jsme hledali fosilie a fotili všechno co připomínalo jejich otisky. Cestou přes kopec do Neslovic jsme přemýšleli, kdy opadává listí z dubu. Kdo má rád pohádky, ten ví. A pak nás čekal výstup z Neslovic na rozhlednu. Sluníčko do nás pralo, tak jsme si odpustili zpáteční cestu až na Kratochvilku a rádi se svezli domů autobusem.

Součástí výletu bylo i focení všeho, co nám připadalo zajímavé. Soutěžní fotky dětí můžete vidět na následujících dvou dětských akcích - Pohádkovém lese a Sportovním dni. Pomozte nám hlasováním vybrat tu nejhezčí. Tu pak otiskneme na obálce prázdninového Zpravodaje.Návštěvníci facebookových stránek mají možnost hlasovat (lajkovat) pro nejhezčí fotku až do uzávěrky příštího Zpravodaje. Soutěžní fotkyFotogalerie z výletu.

 
Více článků...
Kalendář akcí
říjen 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
FACEBOOK

GEOPORTÁL


BANNER2
 

VYHLEDÁVÁNÍ V OBSAHU
VYHLEDÁVÁNÍ FIREM
KTS Ekologie s.r.o. – zajištění svozu a likvidace odpadů ve vaší obci

Rosicko banner 115x70 01

PARTNERSKÉ ODKAZY

Seznam partnerských odkazů mKAHAN   Jupigo 1

 

KralovstviKomety logo